Ielts Sınavı Hazırlık Kursu

IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU PROGRAMLARI

Ielts Sınavı Hazırlık Kursu Program İçeriği

1 –  Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ( Bireysel Özel Ielts Sınavı Hazırlık Kursu  )
2 –  Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ( Grup 4 Kişi ile Ielts Sınavı Hazırlık Kursu )

General Training ve Ielts Academic dersleri özel olarak yada grup halinde verilir.

1 –  Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ( Bireysel Özel Ielts Sınavı Hazırlık Kursu  ): Birebir özel ders almak için kurslara kayıt olan öğrenciye, ödül olarak birebir özel kurs aldığından programın uygulama günlerini belirleme önceliği ve ayrıcalığı verilir.

Bu tür bir olanağın öğrenciye tanınmasında ki amaç, çok şikayet edilen kurs almaktan ötürü günlük yaşamda meydana gelen sorunların önlenmesi ve bir sorun yaşanmasını engellemek içindir.

Öğrenciye başarılı olabilmesi için, kaç derslik bir program uygulanması uygundur şeklinde ki bir soruya verilmesi gereken yanıt, bu tamamen öğrencinin  seviyesine, öğretmeni anlatırken algılama gücüne ve yeteneğine vede sınavda elde etmek istediği skora bağlı olarak değişir şeklinde olur.

Tüm bu özellikler ve nitelikler yan yana geldikten sonra öğrenciye, eksik bilgi ve birikimini ve de seviyesini yükseltici özel ” kişiye özgü ve özel ders programı “ tüm ayrıntı ve incelikleri ile öğrenciye uygulamaya başlanır.

2 –  Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ( Grup 4 Kişi ile Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ) : S
eviyeleri bir birine olabildiğince yakın 4 öğrenciden kurulun homojen küçük sınıflarda sınavın tüm inceliklerinin öğretildiği bir kurs almak her kesim için geçerlidir.

Son zamanların en göze çarpan fikri ve gelişmesi olan, 4 kişi ile yapılan kurslar kalabalık gruplarla yapılan kurslara göre daha yararlı oluyor ve çok daha iyi sonuçlar alınıyor sözünden yola çıkılarak bu tür bir uygulamaya gittik . Böylece çok daha etkin, kaliteli bir kurs programı uygulama şansı yakaladık.

Sınıf mevcudunun az olması. verilen kursların ve uygulanan programların etkinliği arttırırken diğer yandan eğitmenler çok daha rahat bir biçimde öğrencilerle ilgilenme imkanı bulmaya başladılar. Elbette bu kadar olumlu ve düzenlemeler de sınavlara giren çocuklara yaradı ve çok daha iyi sonuçlar elde etmeyi başardılar.

IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSLARINDA  neden BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ

  • Kurs programlarının  hangi türüne öğrenci iştirak ederse etsin  ”  SENET ”  yapılmaz. Dahası, öğrenci isterse daha önceden bildirmek koşulu  ile ödemelerini taksitle bile yapabilir.
  • Kurs programlarının uygulama evresinde, sınavda başarılı olmak isteyen tüm öğrencilerin gereksinimi  olan akademik kelime dağarcığını geliştirmek ve bildikleri kelimelerin sayısını attırmak amacı ile hazırlanmış ve bu amaca hizmet eden özel kelime alıştırmaları öğrencilere dağıtılır ve bu şekilde öğrencinin her açıdan sınav için desteklenmesi sağlanır.
  • Sınav başarısında inanılmaz derecede etkili olan ” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri dersleri “ öğrencilere ayrıca verilerek, sınavda başarılı olmalarının yanında tamamlanan noksan İngilizce bilgileri ile birlikte  onlara adeta bir ödül sunulur.

ÖĞRENCİLERE ÖĞÜT VE ÖNERİLER

  • Sınav hazırlıklarına başlandığında hele yasal sınır olan 50-55 puanı aşan bir skor elde etmek mecburiyeti taşıyanlar  kesinlikle birebir özel ders almalı.
  • Ders alınsa bile,  dersin ve hocanın dışında yapılan bireysel çalışmalarla akademik kelimeler özümsenmeli ve sahip olunan kelime sayısı çoğaltılmalı.

Diğer Yazılar

Leave a Comment