İngilizce , Genel İngilizce

İNGİLİZCE, GENEL İNGİLİZCE HAKKINDA

İngilizce , Genel İngilizce Konusu

1 – İngilizce , Genel İngilizce ( Birebir İngilizce , Genel İngilizce )
2 – İngilizce , Genel İngilizce ( 4 Kişi ile İngilizce , Genel İngilizce )

Genel İngilizce : Genel İngilizce, İngilizce eğitimin babası İngilizce temel eğitiminin anasıdır. İleri aşamalarda akademik İngilizce seviyelerinde tökezlememek ve akademik seviyedeki sınavları başarmak için İngilizce eğitimin ilk aşamalarında alınan Genel İngilizce   bilgisinin çok iyi alınması ve bu temel genel İngilizce bilgisinin çok iyi bir biçimde özümsenmesi gerekir.

Genel İngilizce   eğitiminde neler yapılması gerekir :
A –
  Genel İngilizce eğitimi uygulamalarında genel İngilizce kursların veren İngilizce öğretmeninin İngilizce bilgisi , öğrenciye olan yaklaşımı  ve  karakteri çok önemli rol oynar . Bilinenin aksine sert bir İngilizce öğretmeni disiplin sağlayacağı için İngilizce dersleri sessiz ve sakin geçer ve öğrenci bu sessizlikten yararlanarak dersi rahat dinler ve öğrenir.

B –  Genel İngilizce kursları beş ayaklıdır . Bu nedenle genel İngilizce dersi veren İngilizce öğretmeninin reading , writing , listening , speaking ve gramer bilgisi çok iyi olmalıdır vede bu bilgilerini öğrenciye çok iyi aktarabilmelidir aksi halde  kafasındaki genel İngilizce bilgisinin yararı sadece kendisine olur öğrenciye değil.
C –   Genel İngilizce kursları veren İngilizce öğretmeni İngilizce bilgisi kadar İngiliz  ve amerikan kültürün ede vakıf olmalıdır zira kültürünü bilmediği bir toplumun konuştuğu dili öğretmek pek bir fayda sağlamaz.

D – 
  Çoğu genel İngilizce dersleri gramer kurallarını öğretmekle ve öğrenmekle geçer . Herkesin gözardı ettiği bir konu vardır . Oda  ( vocabulary ) kelime haznesidir . Öğrenenler ne kadar iyi gramer kurallarını bilirlerse bilsinler kelime haznesi olmadan gramer kuralları çoğu kez işe yaramaz.

E –   Listening konusunda da genel İngilizce kurslarında çok dikkatli ders işlemek gerekir . Çoğu kez listening konusunun üzerinde durulmaz . Oysa listening yapmayan veya az yapan kişinin kulağı İngilizce telaffuzunu algılamakta çok zorluk çeker bu nedenle özellikle bir native speaker ile konuşanlar anlaşmakta çok zorlanırlar .  Bildikleri bir kelime konuşma anında geçse bile o kelimenin telaffuzunu iyi listening yapmadıkları için bilmediklerinden kelimeyi yanlış algılayıp yanlış anlarlar ve yanılırlar

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment