İngilizce , İngilizce Dersi

İNGİLİZCE, İNGİLİZCE DERSİ NASIL OLMALI

İngilizce , İngilizce Dersi hakkında Bilgi

1 – İngilizce , İngilizce Dersi ( Birebir Özel İngilizce Dersi )
2 -İngilizce , İngilizce Dersi ( 4 Kişilik Gruplarla İngilizce Dersi )

İNGİLİZCE DERSİ

Uzun yıllardır gerek okullarda verilen İngilizce dersi  gerekse okul haricinde verilen İngilizce dersi   hususunda bir tartışma yaşanmaktadır. Okul hayatının bitiminden itibaren özellikle iş yaşamında İngilizce eğitimli olmak  çok önem kazanmasına karşın  okullarda İngilizce-dersi önemsenmemekte ve İngilizce ders  sayısı azaltılmaktadır. Buna karşın gerek iş dünyası  gerekse akademik kariyer yapmak isteyenlerden  sürekli iyi bir İngilizce eğitime sahip olunması  istenmektedir.Bunu göz önünde bulundurarak iyi İngilizce eğitimi vermek  ve  özel İngilizce dersi  kalite ile birleştirmek  bizim ana prensibimiz olmuştur. İyi ve kaliteli İngilizce eğitimi vermek : Bunu başarmak için bir çok önemli unsuru  İngilizce dersinde yan yana getirmeyi gerektirir. * Nitelikli  İngilizce öğretmeni kaliteli İngilizce dersinin temelidir. * Kaliteli eğitim  materyali İngilizce dersinin direğidir, * Rahat  bir ortamda yapılan birebir özel İngilizce dersi * İngilizce dersi konusunda uzman İngilizce öğretmeni * Birebir İngilizce dersi sırasında öğrenciyle iyi iletişim * İnsan odaklı İngilizce dersi * İnteraktif İngilizce dersi ♦ Öğretmenden çok öğrencinin büyük oranda derse katıldığı özel İngilizce dersi

 

Nitelikli İngilizce öğretmeni : İngilizce eğitiminde İngilizce dersi veren öğretmenin kalitesi yapılan İngilizce dersin kalitesini bire bir etkiler. Yetkin ve etkin öğretmenler özel İngilizce derslerinde başarılı olur ve öğrenciyi memnun eder. Öğrenen öğrencinin İngilizce dersi’ne olan ilgisi artar. Artan ilgi başarıyı getirir İngilizce dersinde

Kaliteli öğrenim materyali : Özel İngilizce dersi esnasında  önemli bir yer tutar. Mesela biz 4 kitapla İngilizce dersi  işleriz . Böylece öğrenci bu dört kitaptan birinde  kaçırdığı bilgiyi diğer kitapta yakalama şansına sahip olur  Kaçırdığı bilgiyi yakalar ve öğrendiklerini sindirir , özümser. İşitsel aygıtlar İngilizce dersi sırasında öğrencinin kulağını eğittiği için öğrenci konuştuğu kişinin İngilizce söylediklerini daha iyi anlar. İngilizce de dinlemek telaffuzu geliştirir bu nedenle İngilizce dersinde listening üzerine eğilmek gereklidir.

Rahat  Ortam : İnsanlar sıkıldıkları mekana girmek ve kalmak istemezler. Oysa İngilizce dersi için sıcak bir ortama gereksinme vardır. Bu tür sıcak ortamlarda yapılan özel İngilizce dersi kalıcı olur , unutulmaz.

Öğretmeyi bilen İngilizce öğretmeni : Bazı öğretmenler   iyi İngilizce bilgisine sahip olmalarına rağmen   bilgilerini İngilizce dersi sırasında öğrenciye   aktaramadıkları için  iyi bir öğretmen olamazlar .  Önemli olan öğretmenin kafasındaki bilgi değil bu bilginin yüzde kaçının öğrenciye aktarıldığıdır. Öğretmen kalitesi özel İngilizce dersinin önemli bir ögesidir.

Öğrenciyle iyi iletişim : Çağımız iletişim çağı olduğuna göre öğrenciyle iyi bir iletişim kuramayanların özel İngilizce dersi  konusunda bir iddiaları olabileceği düşünülemez . Özel İngilizce dersler sosyolojik bir olgudur. Özel İngilizce dersi veren İngilizce öğretmeninin kültürel altyapısı İngilizce derslerinde iletişim kurma açısından önemlidir.

İnteraktif İngilizce dersi : Öğretmenden çok öğrencinin daha fazla katıldığı bir özel  İngilizce dersi. Bu tür İngilizce dersi öğrencinin daha aktif olduğu bir derstir.

İNGİLİZCE DERSİ (Genel Bilgiler) Gerek bireysel özel İngilizce dersi gerekse grup halinde verilen özel  İngilizce dersi ödemeleri sırasında öğrencilerimize kesinlikle herhangi bir evrak imzalatılmamaktadır. Sadece verilen ilk 10 İngilizce dersi ücreti peşin alınmakta ve devamı halinde geri kalan ödemelerde taksitlendirme dahil her türlü kolaylık gösterilmektedir.

İNGİLİZCE DERSİ | İNGİLİZCE DERSLERİ İlköğretim’de okuyan öğrenciler baz alınarak  ilköğretim 4.sınıf İngilizce dersi, ilköğretim 5.sınıf İngilizce dersi,ilköğretim 6.sınıf İngilizce dersi,ilköğretim 7.sınıf İngilizce dersi ve ilköğretim 8.sınıf İngilizce dersleri grup halinde ve bireysel ilköğretim İngilizce dersi olarak verilirken ; son zamanlarda tüm üniversitelerin birinci yıllarında İngilizce hazırlık sınıfları konulduğu gerçeğinden hareketle Üniversite İngilizce muafiyet sınavı hazırlık dersi ,Üniversite İngilizce hazırlık atlama sınavı dersi , İngilizce proficiency sınavı hazırlık dersleri, üniversite İngilizce kursları başlatıldı. Kurumlara kurum içi kurumsal İngilizce eğitimi başlattık.

İngilizce , İngilizce Dersi

Diğer Yazılar

Leave a Comment