İngilizce Öğretmeninin Kalitesi

İngilizce Öğretmeninin Kalitesinin Eğitime olan Etkisi

İngilizce Öğretmeninin Kalitesi ve Katkısı

1 – İngilizce Öğretmeni ( Bireysel – Kişiye Özel – İngilizce Öğretmeni )
2 – İngilizce Öğretmeni ( 4 kişilik gruplara  – İngilizce Öğretmeni )

Kaliteli bir öğrenci,Kaliteli bir Öğretmenin elinden çıkar.

İngilizce Öğretmeninin Kalitesinin, Eğitime olan Etkisi yüzde yüzdür.kaliteli bir İngilizce öğretmenin yetiştirdiği öğrenci ile kalitesi iyi olmayan bir İngilizce öğretmenin yetiştirdiği öğrenciler arasında büyük fark olur.

Öğretmenin kalitesinin eğitimde bu kadar etkin olması bilinen bir gerçek olduğuna ve istisnasız ve itirazsız herkesin kabul ettiği bir gerçek olduğuna göre İngilizce öğretmenlerinin kalitesini , daha öğretmen olmayan ama  öğretmen adayı olan öğrencilerde ayarlamak ve ve ona göre bir eğitim verilerek öğretmenin kalitesini düzenlemek gerekir.

İngilizce Öğretmeninin KalitesiPeki bu nasıl ayarlanır ? Bunu üniversitede okuyan ve İngilizce öğretmeni olma hakkına sahip olan aday öğrencilerin çok iyi yetiştirilmesi ve eğitilmesi ile olur.Bu üniversitelerde eğitim alan aday öğrencilerin ileride İngilizce öğretmeni olacağı düşünülerek aday öğrencilerin yeterli notu alıp sınıfı geçmek isteyen değil,aldıkları İngilizce eğitimi özümsemiş ve kullanılabilir hale getirmiş aday öğrencilerden oluşmasını sağlamak gereklidir.

Ayrıca , pedagojik formasyonların da sıkı tutulması gerçek bir öğretmen yetiştirecek seviyede eğitim olması için gerekli çalışmalar yapılmalıdır.

 

 

Diğer Yazılar