İngilizce Özel Öğretmen


İngilizce Özel Öğretmen
( YDS, IELTS, PROFICIENCY, SINAVA HAZIRLIK, LYS 5 )

İngilizce Özel Öğretmen Hakkında

1 – İngilizce Özel Öğretmen ( Bireysel – Kişiye Özel – İngilizce Özel Öğretmen )
2 – İngilizce Özel Öğretmen ( 4 kişilik gruplara  – İngilizce Özel Öğretmen )

 

1 – İngilizce Özel Öğretmen ( Bireysel – Kişiye Özel – İngilizce Özel Öğretmen ) : Kişiye özel İngilizce dersi yada Yds, Ielts, Proficiency, Lys 5  gibi akademik sınavlara hazırlanmak üzere ders alanlara İngilizce derslerinin yapılacağı gün ve saatleri seçme hakkı tanınır.İngilizce öğretmeninden ders alacak olan aday öğrenci,günlük yaşamında bir değişikliğe gitmeden istediği gün ve saatlerde ihtiyacı olan İngilizce dersini alır.İngilizce dersi almak isteyen aday öğrenciye kaç ders verilmesi gerektiği yapılan seviye belirleme sınav sonuçlarına göre tayin edilir ve İngilizce öğretmeni hazırlanan özel programı uygulamaya başlar.

2 – İngilizce Özel Öğretmen ( 4 kişilik gruplara  – İngilizce Özel Öğretmen ) : İsteyen aday öğrenciler 4 kişilik gruplara katılarak bireysel kişiye özel ders kalitesinde İngilizce dersi alabilir. Grupların 4 kişiden oluşturulması, gruplarda ders alan öğrencilere büyük bir avantaj sağlar. Çünkü, sayı az olduğundan dersi veren İngilizce öğretmeni gruptaki öğrencilerle bire bir ilgilenebilir yada öğrenciler anlamadıkları bir konu hakkında İngilizce özel öğretmene soru sorabilirler.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Almak istediğiniz dersin alanı ne olursa olsun ,bu dersleri veren İngilizce özel öğretmen ,o dalda uzmanlaşmış,deneyimli hocalardır.
  • İngilizce dersi almak isteyenler, İngilizcenin hangi bölümüne ağırlık verilmesini isterse,dersler o bölüm ağırlık  verilir. Örneğin, konuşma ağırlıklı ders isteyene konuşma ağırlıklı,akademik bir sınava katılmak üzere hazırlananlara ,akademik ağırlıklı eğitim verilir.
  • İngilizce özel öğretmen arzu edildiği taktirde size kendi mekanınızda ders verebileceği gibi,mekanımıza gelerek de eğitim alabilirsiniz ve İngilizce eğitim alan aday  öğrencilere senet yapılmaz,ödemeler uygun bir biçimde taksitle yapılır.
  • Genel İngilizce dersi alan adaylar,derslerde bize özgü bir yöntem olan 4 kitap kullanır.4 kitapla ders alan aday öğrenciler, İngilizce öğrenmeye mahkumdur.Zira,işlenen 4 kitaptan birinde kaçırdığı bir bilgi varsa bu diğer kitapta mutlaka karşısına çıkar ve kaçırdığı bu bilgiyi öğrenci, tekrar alarak öğrenir.

İngilizce öğrenmek için ders almak isteyenler internete giripte İngilizce özel öğretmen diye tıkladıklarında karşılarına o kadar çok sayıda seçenek çıkar ki insan ister istemez ne yapacağını şaşırır.Genelliklede ilk sırada olan seçenekleri tıklar.Elbette ki buda İngilizce öğrenmek isteyen insanları yanlış bir yola sürükler.

 

NE YAPMALI : Bu karşılaştığınız sitelerde yazılan yazıların hepsi övücü ve insanı cezbeden yazılarla doludur vede bu sloganların sihrine kapılıp yanlış seçim yapılabilir . Oysa bu yanlışlığı önlemenin çok basit bir yolu var.“”Referanslar”” sayfasına girmek ve daha önce verilen İngilizce derslerindeki başarıları izlemek.

Elbette burada da bir oyun olabilir. Bu nedenle “”Referanslar” sayfasında buluna isimlere ulaşabilmek bu oyunu bozar. Bunun için ” referanslar “ sayfasında yer alan isimlerin yanlarında onlara ulaşabilmek için adres veya şurada çalışıyor şeklindeki ifadelere kanmadan telefon numaralarının olup olmadığını kontrol etmek en sağlıklı yöntemdir (BİZDE OLDUĞU GİBİ )

NEDEN İNGİLİZCE ÖZEL ÖĞRETMEN

  • İngilizce Özel Öğretmen Doğrudan iletişimin en sağlıklı yolu öğrenen birey ile öğretmeni arasında birebir bilgi alışverişidir. Bu özelliği ile İngilizce özel öğretmen aracılığı ile uygulanan özel ders, okul ya da dershanedeki uygulamalardan çok farklıdır. Çünkü birebir ders anlatımı sürecinde öğrenen ile öğretmen arasındaki kurulan bağ  en ileri düzeyde olduğu için öğrenci, hiçbir şeyi kaçırmadan, atlamadan anlatılan konuyu en ince detaylarına  kadar öğrenmiş olur.
  • Ayrıca, okullarda ve dershanede, öğrencinin kişisel karakterinden kaynaklanan öğrenme farklılıkları yada bazı  nedenlerle anlamadığı ya da aklına takıldığı bir konuyu öğretmenine sorup yanıt alabilmesi sınıf ortamında sosyo-psikolojik sebeplerden ötürü mümkün olmayabilir.
  • İngilizce programlarının uygulamasında , öğrenilen konu ile  ilgili bütün parçalar birbirine bağlı olduğundan iyi anlaşılmadan geçilen bir konu bir sonrakine basamak oluşturamayacağı için dersten kopma ve moral bozukluğu gibi bir sorun olabilir. Öğrencide öğrenme isteksizliği meydana gelebilir ve sonuçta öğrenmeyi bırakır. En kötüsü ise öğrencide dersi anlayamıyacağına  dair bir direnç ve inanç meydana gelebilir.
  • Uluslararası değişimler düşünülerek  2005 yılında uygulamaya sokulan yeni eğitim sistemimiz, geleneksel öğretmen merkezli eğitimi terk ederek  öğrenci merkezli yapılandırmacı eğitime geçmiştir. Çağdaş  bir anlayış olmasına rağmen bu sistemi uygulayacak öğretmenlerin bulunmaması sebebiyle  yapılandırmacı yaklaşımın uygulama etabında zorluklarla karşılaşılmaktadır. Kalabalık sınıf ortamlarında hem öğrenci merkezli bir anlayışın uygulama zorluğu hem de öğretmenlerin yapılandırmacı yaklaşım bilgisinde yetersiz kalması yüzünden bire bir eğitim olanağı  sağlayan özel derslere gereksinim artmıştır.

Diğer Yazılar

Leave a Comment