Özel İngilizce Dersi

ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ PROGRAMI

Özel İngilizce Dersi Program İçeriği

1 –  Özel İngilizce Dersi ( Bireysel – Özel İngilizce Dersi)
2 –  Özel İngilizce Dersi ( 4 kişilik Gruplarla –  Özel İngilizce Dersi

Özel ders, programlarına dahil olan ve normal bir zekaya sahip olan herkes gerçekten İngilizce öğretmeyi iyi bilen bir  öğretmen gözetiminde ve yönetiminde  çalıştığında İngilizce öğrenebilir. İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar zor bir iş  değildir. sadece öğrenmeye odaklanmak, verilen tüm ödevleri yapmak ve kalabalık gruplarla yapılan eğitimlere değil, özel ders programlarında yer almak dil öğrenmek için yeterlidir. Eğer sadece günlük konuşma dilini öğrenmek isteseniz , bunun için haftada 3 gün 2 ser özel ders alarak bunu  pekala başarabilirsiniz. Özel  ders programları  bire bir kişiye özgü yapılan programlar olduğu için, İngilizce öğrenmek kaçınılmazdır.

ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ PROGRAMLARI

Özel ders programları ,  öğrenmek amacı ile baş vurulduğunda öğretmen ve öğrenci karşılıklı bire bir yapılan bireysel özel  derstir. Bu programlar süresince, bireysel  ders alan aday öğrenci , programların uygulanacağı gün ve saatleri bizzat kendi belirleme önceliğine sahip olur. Bu nedenle ders programına katılan aday öğrencinin günlük yaşamında bir değişiklik söz konusu olmaz. Günlük yaşam düzenini değiştirmeden işlerini aksatmadan özel  ders programları aracılığı ile eğitim alabilir.

Koşullar grup halinde dersi almayı gerektirdiğinde 4 kişiyi geçmemek kaydı ile eğitim alınabilir. Grup sayısını 4 kişi ile sınırlandırma nedeni tamamen bilimsel gerçeklere dayalı olarak alınmış bir karardır.  Zira, yapılan son bilimsel araştırmalara göre, 4 kişi ile yapılan grup şeklindeki eğitim çalışmaları bireysel özel ders niteliğinde olmaktadır. Çünkü, 4 kişi oluşan bu gruplarda , aday öğrenciler istedikleri gibi anlamadıkları konularla ilgili olarak soru sorma imkanı bulmakta ve hatta ders tekrarı gibi kalabalık gruplarla pek yapılamayan bir lükse sahip olmaktalar. Üstelik, ders programlarının grupla işlenişi sırasında, öğretmen grubu meydana getiren aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilmekte ve grup dersi adeta bireysel özel ders özelliği kazanmaktadır.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREKLİ

Özel ders programlarının uygulamasında gerek bireysel gerekse 4 kişilik gruplarla olan uygulamalarında ,  İngilizce öğretmeyi bilen gerçek öğretmenler tüm bilgi be birikimleri ile  görev almaktadır.

♣ İngilizce öğrenmek üzere baş vuran aday öğrencilere kesinlikle ” senet imzalatma ” işlemi uygulanmaz. Bu uygulama olmadığı gibi öğrenci isterse ödemelerini daha önceden bildirmek kaydı ile taksitle de yapabilir.

♣ Ülkemizde ki  eğitimlerinde pek rağbet görmeyen kelime haznesi üzerinde özenle ve önemle durularak bu konuda  ders alan öğrencilere gereken destek sağlanır.  Öğrenci hangi alanda ders alıyorsa o alana ait özel hazırlanmış alıştırmalarla kelime dağarcığı hem sayı itibari ile hemde kalite olarak geliştirilir.

Diğer Yazılar