Özel İngilizce Dersi Fiyatları

Özel İngilizce Dersi Fiyatları Hakkında

Özel İngilizce Dersi Fiyatları Tartışması

1 – İngilizce Öğretmeni ( Bireysel – Kişiye Özel – İngilizce Öğretmeni )
2 – İngilizce Öğretmeni ( 4 kişilik gruplara  – İngilizce Öğretmeni )

Özel İngilizce Dersi Fiyatları, alınacak olan eğitimin alanına ve türüne bağlı olarak değişir.

Hiç bilmeyen yani İngilizcesi sıfır olanların birebir  ders  aldığındaki ödeyeceği fiyatla,4 kişiden oluşan gruplarda ders  almak isteyenin ödeyeceği fiyat arasında fark vardır.

Birebir özel ders almak isteyenlerin de almak istedikleri eğitimin türüne bağlı olarak fiyatları değişir.Örnek : Akademik İngilizce sınavlara hazırlık olarak ders alanların aldıkları dersin türüne göre fiyatları değişir. Ielts sınavına hazırlık dersi alanla yds sınavına hazırlık dersi alan arasında, yds lehine fark vardır. Yds ; Ielts sınavına hazırlığa oranla daha ucuzdur.Ayrıca sınav hazırlıklarının kendi içlerinde de fiyatları fark eder,Bir örnek vermek gerekirse, ıelts sınavı için özel  ders alan aday öğrenci eğer 20 ders alacaksa ödeyeceği fiyatla,60 yada 50 ders alacak olan bir aday öğrencinin arasında yine fark vardır.50-60 ders alacak olan öğrenci alacağı ders sayısı fazla olduğundan;20 ders alana oranla ders başında 15 lira daha az ücret öder . Bu uygulama yds sınavına hazırlanmak için özel İngilizce dersi alanlar içinde aynen geçerlidir.

Özel İngilizce Dersi FiyatlarıGenel İngilizce derslerinde de “fiyat uygulamaları pek değişmez.Elbette,4 kişilik gruplarda ders alanlar,birebir özel ders alanlara oranla daha az öder ama özel ders fiyatları eğitim süresinin ,grup şeklinde alınan eğitime oranla daha kısa sürmesi nedeni ile hemen,hemen özel  ders için ödenen fiyatlarla grup içinde ödenen fiyatlarla toplam ödemede bir birine çok yakındır.

Bu arada , özel  ders fiyatları kurumda yapıldığı takdirde ödenenle ,kurum dışında yada ders alan öğrencinin bulunduğu yerde yapılırsa yine fark eder.

 

Diğer Yazılar