Özel İngilizce Dersi

ÖZEL İNGİLİZCE DERS PROGRAMI

Özel İngilizce Dersi Hakkında

1 –  Özel İngilizce Dersi ( Bireysel – Özel İngilizce Dersi)
2 –  Özel İngilizce Dersi ( 4 kişilik Gruplarla –  Özel İngilizce Dersi)

 İyi bir öğretmenden özel ders alan ve verilen derslere saygılı bir şekilde davranan her verilen ödevi yapan ve  normal bir zekaya sahip olan herkes için  İngilizce öğrenmek pek ala mümkündür. Özel dersi programlarına katılanlar bireysel olarak öğretmenle karşılıklı bire bir ders alırlar. Özel  ders almanın grup derslerine katılarak ders almakla arasında, özel ders lehine çok büyük avantajları vardır.

Grup şeklinde alınan dersler süresince, grup içinde bulunan diğer aday öğrencilerle de ilgilenmek zorunda olan  öğretmen size sizin arzuladığınız oranda ilgi gösteremeyeceği gibi yeterli zamanı da ayıramaz. Bu nedenle, özel ders almak , İngilizce öğrenmek açısından çok daha yararlıdır.

Özel  ders  programlarında çok daha fazla konuşma, cümle kurma ve okuduğunuz ile  ilgili sorular sorma ve anlamadığınız bir konuyu öğretmeninize tekrarlatma fırsatınız olur. Oysa sayılan tüm bu fırsatları kalabalık gruplarla yapılan  derslerde kalabalık nedeni ile bulamazsınız.

Ayrıca, kalabalık gruplarda çok bulunan ders süresince  ders anlatılırken öğrenciler arasında yapılan konuşmalar ders dışı hareketler gülüşmeler, fısıldaşmalar gibi olaylara özel ders programlarında fırsat bulamazsınız. Her şey çok daha ciddi ve niteliklidir. Bu nedenle İngilizce öğrenmek için iyi bir İngilizce öğretmeni ve özel ders programları amaçlanan hedefe varmak açısından tercih edilmelidir.

 

Diğer Yazılar