Özel Tıp Dil Hocası

ÖZEL TIP DİL HOCASI HAKKINDA BİLGİ

Özel Tıp Dil Hocası Gözetiminde Eğitim

1 – Özel Tıp Dil Hocası ( Birebir Tıp Dil Dersi )
2 – Özel Tıp Dil Hocası ( 4 Kişilik Gruplarla Tıp Dil Dersi )

1 – Özel Tıp Dil Hocası ( Birebir Tıp Dil Dersi ):Birebir özel ders olmak isteyen ve kayıt olan öğrenci kendisine uygulanacak olan bireysel programın hangi günlerde işleneceğine kendi karar verir. Bu tür bir önceliğin öğrenciye verilmesinde ki amaç, ders almaktan ötürü günlük yaşamında meydana gelebilecek olan sorunların önlenmesi içindir. Zira, ders programını özel yaşamına göre düzenleyen öğrenci rahatlıkla gereksinimi olan dersi de alır ve normal yaşamını da sürdürür.

Öğrenciye uygulanan program, kesinlikle tüm eksik ve yetersiz bilgi ve becerilerini içine alan , bu bilgileri tamamlayan ve seviye yükselten bir nitelik ve özellik taşır. Ayrıca, tamamen ” kişiye özgü ve özel “ bir program olup tüm ayrıntıları ve incelikleri ile birlikte uygulanarak öğrenciyi sınava hazır bir hale getirir.

2 – Özel Tıp Dil Hocası ( 4 Kişilik Gruplarla Tıp Dil Dersi ): Seviye açısından bir birine çok yakın ve denk olan 4 öğrenciden oluşturulan ve adeta küçük bir sınıf havasında olan gruplara katılarak da ders alınabilir.

Grupların 4 kişiden oluşturulması, daha kalabalık gruplarda yaşanan bazı imkansızlıkların yaşanmaması içindir. Kalabalık gruplarda mevcudun fazla olması öğrencinin soru sormasına engel teşkil eder. Oysa bu gruplarda soru sorma imkanı her zaman mevcuttur ve ayrıca, eğitmen de öğrenci sayısı az olduğunda her öğrenci ile rahat, rahat ilgilenebilir ve verilen dersler adeta birebir özel ders niteliği ve özelliği kazanır.

Küçük grupların bu olumlu yanları, eğitim alan öğrenciye yansır ve kaliteli bir eğitim alma şansı yakalayan öğrencinin sınavda başarılı olma şansı da elbette böylece artar.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Programlarda yer alan öğrencilere ” SENET “ yapılmaz. Öğrenci isterse tarihlerini kendi belirleyerek ödemelerini taksitle de gerçekleştirebilir. sadece bunu daha önceden kuruma bildirmesi yeterlidir.
  • Programlar boyunca öğrencilere aldıkları derslerin beraberinde sınavda onları çok rahatlatan, soruları kolay yanıtlamalarına yardım eden ” sınav çözüm teknikleri “ ile ilgili  bilgiler de verilir. Bu bilgilerin yardımı ile öğrenci soruları doğru yanıtladığı gibi hızlı da yanıtlar.
  • Akademik kelimeler üzerinde çok durulur. Akademik kelimeler özellikle de eş anlamlı olanlar sınavda başarılı olmada yaşamsal bir öneme sahip unsurlardır. Bu nedenle öğrencilere. kelimelerle ilgili olarak hazırlanmış özel alıştırmalar verilir ve tümünün çözümü istenir. Kelime alıştırmalarının çözümü ile bildiği kelime sayısı artan öğrenci sınavda daha başarılı olur.

ÖĞRENCİLERE ÖĞÜT VE ÖNERİLER

  • Bu tür akademik sınavlarda kesin başarılı olmak istenirse özel ders alınmalı. Birebir özel ders ile amaca çok daha rahat bir biçimde kısa ve kestirmeden ulaşmak çok daha kolay olur