Üds | Üds hazırlık Kursları

ÜDS HAZIRLIK KURS PROGRAMI

1 –  Üds Hazırlık Kursları ( Bireysel üds hazırlık kursları )
2 –  Üds Hazırlık Kursları ( Grup 4- kişilik üds hazırlık kursları )

Sağlık Bilimleri üds hazırlık kursları,Fen Bilimleri üds hazırlık kursları,Sosyal Bilimler üds hazırlık kursları akademik eğitim güvencesi altında düzenlenmektedir.

 Üds Hazırlık Kursları Uygulamaları:
A  –
Üds hazırlık kursları’na katılanlar ilk aşamada üds seviye sınavı’na tabi tutulurlar ve üds katılımcısının İngilizce seviyesi tespit edilir . Buradaki hedef 4 kişilik gruplara katılanlar arasında İngilizce seviye dengesini sağlamak ve seviye açısından homojen bir grup oluşturmaktır.

B – Üds katılımcılarına üds hazırlık kursları süresince üds sınavı esnasında üds tekniklerini ve üds taktiklerini uygulayabilmeleri için gerekli olan yüksek seviyede üds gramer bilgileri verilir.
C – Üds hazırlık kurslarında üds  gramer bilgileri ders sırasında işlenirken katılımcılardan üds sınav tarihine kadar  akademik seviyede en az 3000 kelime öğrenmeleri talep edilir .  Öğrenilmesi istenen bu 3000 kelime ile ilgili belli aralıklarla üds kelime sınavları yapılarak kelimelerin öğrenip öğrenilmediği izlenir.
D –  Uygulanan her üds konusunun sonucunda o konuyla ilgili üds sınav seviyesinde sınav soruları çözümlenir. Bu yolla öğrenilen üds konusunun özümsenmesi için çaba sarf edilir.Tüm öğretilmesi gereken üds konuları bittikten sonra gerçek sınavlar çözülerek gerçek bir üds sınavının nasıl olduğu hakkında bilgi verilir ve gerçek sınavda karşılaşılan zorlukların nasıl halledilmesi gerektiği hakkında eğitimler verilir.
E –  Üds programının uygulanması esnasında öğretilen bilgilerle ve verilen detaylarla üds sınav teknikleri ve üds sınav taktiklerinin ne şekilde uygulanacağı gösterilir.
F –  Yeni sistem üds sınavı hazırlık kursları üds sınavı formatında yapılan tüm değişiklikler göz önünde bulundurularak hazırlandı . Yeni üds hazırlık kursları programında ilk 41 soru ortak olduğundan üds gramer derslerine ağırlık verilerek üds sınavındaki gramer sorularının çözümüne ilişkin ayrıntılar üds hazırlık kursları kapsamına alındı.
G –  Üds hazırlık kurslarında üds kelimelerinin öğrenilmesi ve özümsenmesi için  yeni bir tarz yaratıldı ve bu metot üds hazırlık kursları uygulama kapsamına alındı.
J –  4 kişilik grup üds hazırlık kursları uygulamalarına birçok yenilikler getirilerek üds katılımcılarının üds kursları sırasında  üds konularını özümsemeleri kolaylaştırıldı

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment