İngilizce Eğitimi

İNGİLİZCE EĞİTİMİ İSTANBUL / BAKIRKÖY PROGRAMI

İngilizce Eğitimi Programı İçeriği

1 – İngilizce Eğitimi ( Birebir Özel İngilizce Eğitimi )
2 – İngilizce Eğitimi ( 4 kişiden Oluşan gruplarla İngilizce Eğitimi )

1 – İNGİLİZCE EĞİTİMİ ( BİREBİR ÖZEL İNGİLİZCE EĞİTİMİ ):   Eğitim birebir olarak her tür verilir. Hiç bilmeyenden başlayan ve akademik sınava hazırlık dersine kadar  uzanan geniş bir yelpazede  eğitim mevcuttur. Birebir özel  eğitim alanlara, eğitim almak istedikleri gün ve saatleri serbestçe öğrencinin kendisinin belirlemesine öncelik tanınır. Kaç ders verileceği, öğrencinin almak istediği eğitimin  türüne ve akademik sınava hazırlanmak için eğitim alıyorsa hangi üniversitede sınava gireceğine ve almak istediği puana göre tespit edilir. Verilecek olan  derslerin sayısında  elbette öğrencinin  hangi düzeyde olduğunun  önemli bir etken olacağı unutulmamalıdır.

2 – İNGİLİZCE EĞİTİMİ ( 4 kişiden oluşturulan Gruplarla İNGİLİZCE EĞİTİMİ ): Seviyeleri birbirine denk ve 4 kişiden oluşturulan gruplara katılarak da her tür eğitim alınabilir. Bu grupların eğitim kalitesini yükseltebilmek uğruna, grupları oluşturan öğrenci sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmış  ve eğitim alan öğrencinin lehine olacak bir biçimde ayarlanmıştır. Zira, 4 kişiden oluşan grup eğitimlerinde, öğrenciler anlamadıkları bir konu hakkında rahatça soru sorabilir ve eğitim  veren hoca da öğrencilerle birebir ilgilenebilir.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ için NEDEN BİZİ SEÇMEK GEREKLİ

  • Bizi ilk seçme nedeni, özel eğitim yada grup şeklinde verilen eğitimlere katılan öğrencilere ”  SENET ”  yapılmayışı olabilir. Ödemeler, eğitim alan öğrencinin ödeme planına uygun bir biçimde taksitle alınır.
  • Akademik sınavlara hazırlanmak için eğitim alan aday öğrencilere, normal bilgi beraberinde, sınav sırasında, soruları doğru ve daha hızlı yanıtlamalarına yardımcı olacak ,  ” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri ” bilgileri de verilir.
  • Dil öğrenmek için eğitim alanların çoğu, dilin en önemli unsurlarından olan, konuşma ve yazma gibi işlemlerde  çok etkin bir rol oynayan ” kelime haznesini ”  göz ardı  eder. Halbuki, ne kadar çok kelime bilinirse, konuşmacı kendini ve anlatmak istediklerini o oranda iyi ve güçlü ifade eder. Bu yüzden,  eğitim alan aday öğrencilere özel hazırlanmış kelime alıştırmaları verilir ve çalışmaları istenir. Öğrencilerin yapacakları çalışmalar yakından izlenir. Çalışmayanlar uyarılır.
  • Ne tür eğitim alınırsa alınsın, eğitimi veren öğretmeler işlerinde deneyimli ve uzmanlaşmış eğitmenlerdir.


İngilizce EğitimiÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

  • Özel  eğitim  pahalıdır gibi bir saçmalığa  takılmadan, dil öğrenmeyi en kısa sürede ve kesinlikle olumlu bir sonuç alarak bitirmek isteyenlere, özel  eğitim almaları tavsiye edilir. Özel eğitim  alındığında, kalabalık gruplara oranla eğitimler  üçte bir oranında kısalır ve daha çabuk biter. Bu nedenle, hesaplanırsa, kalabalık gruplarla yapılan eğitimler  daha uzun sürdüğünden, toplam sürede, özel eğitim almak için  ödenen miktarla, diğer kalabalık eğitimler  ödenen miktar açısından pek bir fark yoktur.
  • Özellikle, akademik sınavlara hazırlanan ve yüksek bir not elde etmek zorunda olan aday öğrencilerin, kalabalık gruplarla  eğitim yaparak bu tür sınavlarda başarılı olması imkansız denecek kadar  zordur. Bu nedenle, tercih edilmesi gereken yöntem özel eğitim  almak olmalıdır. Ielts için hazırlanan bir aday öğrencinin kalabalık gruplarla yapılan ne sonuç beklediği gerçekten merak edilecek bir konudur.