İngilizce, Genel İngilizce Kursu, İngilizce

 İngilizce, Genel İngilizce Kursu, İngilizce Programı

İngilizce, Genel İngilizce Kursu, İngilizce Hakkında

1 – İngilizce, Genel İngilizce Kursu ( Birebir İngilizce, Genel İngilizce Kursu )
2 – İngilizce, Genel İngilizce Kursu ( 4 Kişi ile  İngilizce, Genel İngilizce Kursu)

Genel İngilizce kursları bireysel yada 4 kişilik gruplar halinde isteyenlere  bir program içerisinde verilir. Genel İngilizce kursları hiç bilmeyen yani İngilizce seviyesi sıfır olandan başlayarak akademik İngilizce seviyesine  kadar uzanan bir çizgi izler . Uygulanan genel İngilizce kursu içinde akademik seviyede sınava hazırlananlar için programlarda akademik İngilizce kursu da  İngilizce programlarımız içinde mevcuttur. Akademik İngilizce kursu teke tek özel kurs şeklinde verilebildiği gibi istenildiğinde 4 kişilik grup halinde akademik İngilizce kursu da programlanır.

Genel İngilizce Kursu :

İnteraktif İngilizce  eğitim sistemimizle  İngilizce dil bilgisi tüm ayrıntıları  ile verilir, öğretilenler  okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında sürekli geliştirilir. Genel İngilizce kursu  sırasında kelime bilgilerinizin artırılmasına özen gösterilir. Eğitimler uzman Türk ve Yabancı öğretmenlerle gerçekleştirlir ve dersler öğretmenler tarafından eğlenceli bir şekilde uygulanarak öğrencilerin zevkli ders yapması  sağlanır.

Ortalama 4 ( Dört ), maksimum 6 (Altı )  kişilik modern sınıflarda   sizlerle kişisel olarak ilgilenilir, dersler grup aktiviteleriyle desteklenip bol pratik ortamı yaratılır. Dersler  belli bir seviyeye erişilince değin Türkçe anlatılır .

Eğitim Sistemi

Genel İngilizce akademik eğitim de  öğrencilere  sınıflara yerleştirilmeden önce seviye tespit sınavı uygulanır ve böylece aynı seviyede olanlardan homojen bir grup oluşturularak daha rahat bir öğrenme atmosferi sağlanır. Dersler Express Publishing yayınlarından olan Enterprise  kitaplarıyla takip edilir ve yanında  eğitici materyaller, video, kaset ve eğlenceli aktivitelerle desteklenir.

Her seviye 120 saatten oluşur ve bir üst seviyeye yükselmek için dönem sonu sınavInda başarılı olmanız gerekir. Seviye bitirme sınavı dil bilgisi, yazma, okuduğunu anlama, dinleme ve konuşma kısımlarından ayrı ayrı oluşur  bu sınavda ortalama bir başarı sağlanmalıdır.

Seviyelerimiz

BEGINNER (Başlangıç) – 120 Saat

Genel İngilizce bilgisi olmayan ya da çok az bilgisi olan öğrenciler içindir. İngilizcenin basit ve temel konuları olan tanışma, selamlaşma, kişisel bilgiler verme, basit cümleler ve sorular oluşturma tekniklerinin öğretimi hedeflenir.
Seviye Sonunda: Öğrenciler basit konuları bir  sınır içerisinde yabancılarla görüşebilir ve kendi çapında konuşmalar yapabilir, basit cümleler kurarak yazı yazabilirler ve okuyabilirler

ELEMENTARY (Temel) – 120 Saat

Başlangıç seviyesindeki gerekli bilgilere sahip olan ve   genel  İngilizceyi belli bir çapta  konuşabilen öğrenciler için hazırlanmış bir programdır. Şimdiki ve Geçmiş zaman teknikleri ve bu konuda kendilerini ifade etme yöntemleri öğretilir.
Seviye Sonunda: Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler. Öğrendikleri temel zamanlarla basit cümleler  kurabilir, kendilerini kısaca belirtebilecekleri  bir düzeye  ulaşır.

PRE-INTERMEDIATE  ( Orta Öncesi ) – 120 Saat

Orta Düzey öncesine ait bir hazırlık safhasıdır. Genel  İngilizceyi belli bir sınır içinde konuşabilen öğrenciler için hazırlanmış ve planlanmış bir programdır.. Gelecek zaman işlenerek İngilizcenin temel zamanları iyice pekiştirilmeye ve özümsenmeye  çalışılır.
Seviye Sonunda: Öğrenciler günlük konularla ilgili olarak yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, öğrendikleri yeni kavramlarla, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve  bazı karışık olmayan konuları yazılı olarak ifade edebilirler.

INTERMEDIATE (Orta) – 120 Saat

Genel İngilizceyi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler için hazırlanan programdır. Bireyin, İngilizcenin yapısal özelliklerini kavradığı, artık dilin inceliklerini öğrendiği ve uyguladığı, konuşma ,yazma,dinleme  ve okuma gibi  dil becerisinde eksikliklerin giderildiği bir etaptır.
Seviye Sonunda: Öğrenciler değişik  konularla  alakalı olarak yabancılarla uzun süreli  konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler. Belirli bir konuda düşüncelerini daha zengin bir sözcük bilgisiyle  dile getirebilir ve günlük yaşamın pek çok aşamasında  rahat iletişim kurabilirler.

UPPER-INTERMEDIATE (Orta Üzeri) – 120 Saat

İngilizce ,Genel İngilizce Kursu, İngilizceGenel İngilizceyi belirli sınırlar içinde akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler için hazırlanan bu program , dil bilgisinin en ince detaylarına kadar özümsendiği, akıcı ve firesiz yabancı dil kullanımının esas itibarıyla başarıldığı  seviyedir. Speaking, listening, reading ve writing  becerisi bu düzeyde iyice gelişir ve pekişir.
Seviye Sonunda: Öğrenciler bir çok farklı ve değişik konularla ilişkili yabancılarla uzun süreli konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler. Öğrenciler , geliştirdiği sözcük bilgisi, karmaşık ve bileşik sözcük ve eylemler vb. yapılar ile etkin bir iletişim kurar.

ADVANCED (İleri) – 120 Saat

Orta Üstü düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve genel İngilizceyi iyi derecede kullanabilen öğrenciler için planlanmış ve programlanmıştır.
Seviye Sonunda: Öğrenciler yabancılar ile her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişim ile ilgili sorun yaşamazlar ve yaşatmazlar.

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment