Işık Üniversitesi ( Proficiency ) İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı

IŞIK ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA PROGRAMI

IŞIK ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA PROGRAM İÇERİĞİ

 1 – Işık Üniversitesi Proficiency İngilizce Hazırlık Atlama için Özel Ders
2 – Işık Üniversitesi Proficiency İngilizce Hazırlık Atlama için 4 Kişilik Gruplara Özel Ders

İngilizce Sınavı

Isık Üniversitesi İngilizce sınavı iki aşamalıdır. Isık Üniversitesi’ne giren öğrenciler yerleştirme sınavı’na alınırlar. Bu sınavı geçen öğrenciler ingilizce yeterlilik sınavı‘na girmeye hak kazanırlar. Yeterlik sınavı’nda basarili olamayan öğrenciler İngilizce seviyelerine göre Hazırlık Programı’na yerleştirilirler.

Hazırlık Programı’ndan muaf tutulmak için ayni yıl yapılan resmi TOEFL’ dan 213 veya üzeri bir sonuç getirmek gerekir. Bu durumda öğrenciler doğrudan birinci sınıfa (freshmen) başlayabilirler.

İngilizce Hazırlık Programı bir yıldır, bu süre içinde öğrenciler İngilizce açısından birinci sınıfa hazırlanırlar. Öğrencilerin, Üniversitemiz dışında İngilizce kullanma fırsatları az olduğundan, Hazırlık Programı sınıflarında sadece İngilizce kullanılmaktadır.

Birinci dönemin sonunda yarı yıl sınav’ları tüm sınıflara uygulanacaktır. Sınav’lar hocalar tarafından hazırlanacak ve öğrencilerin seviyesini ve gelişmelerini izlemek amacı ile yapılacak olan bu sınav aynı zamanda ikinci dönemde sınıflara yerleştirme açısından yardımcı olacaktır.

Hazırlık Sınıfını geçebilmek için örgencilerimizin dönem içi başarısı Muafiyet sınavı’nın
%50 ’sine tekamül eder, geri kalan % 50′yi oluşturan aşamalar ise;

  • Okuma Sınavı
  • Yazma Sınavı
  • Dinleme Sınavı ‘dır.

Söz konusu sınav’larda basarisiz olan öğrenciler Bütünleme sınavı’na girmek zorundadırlar. Bu sınav’da da başarısız olan öğrenciler 1 sene daha Hazırlık okurlar.

Bu yazı Isık Üniversitesi öğrenci işleri daire başkanlığından alınmıştır.

İNGİLİZCE Hazırlık Atlama Sınavı (Proficiency)| İNGİLİZCE Yeterlilik Sınavı | İngilizce Muafiyet Sınavı

Bireysel özel dersler ( Ielts , Toefl , Proficiency )

Üniversitelerin ilk yıllarında  eğitim alınan  İngilizce hazırlık sınıfları ve hazırlık sonunda girilen İngilizce hazırlık atlama ( proficiency ) sınavı yada İngilizce hazırlık sınıfına devam etmek istemeyenlerin katılamak  zorunda oldukları İngilizce yeterlilik sınavı , İngilizce muafiyet sınavları’na  bu sınavlar için geçerli olan Proficiency , Toefl , Ielts gibi akademik  konularda bu konuların uzmanı olan öğretmenler tarafından öğrencilere özel hazırlık geçme eğitimi verilir.

İngilizce Hazırlık  Atlama yada Üniversite Hazırlık  İngilizce yeterlilik  için  baş vuran öğrenciye yapılan seviye belirleme sınavından sonra kaç saat ders alması gerektiği tespit edilerek  karşılıklı bir program yapılır. Son yıllarda ayırımsız tüm üniversitelere bir yıllık İngilizce hazırlık sınıfı  açıldı.Öğrenciler bu hazırlık sınıfının bitiminde yapılan ielts,toefl,proficiency  gibi akademik seviyedeki  Hazırlık Atlama,İngilizce muafiyet sınavı yada İngilizce yeterlilk sınavı  ile baş etmekte çok zorlanmaktalar Bu tür akademik seviyedeki  Hazırlık atlama diğer bir deyişle İngilizce Muafiyet  Sınavında başarılı olmak daha önceden İngilizce eğitimi almış ,İngilizce hazırlık okumuş öğrenciler için bile problem meydana getirirken  düz liseden mezun olupta bu üniversitelerin hazırlık sınıfı’na devam eden öğrenciler için bir  karabasan olmaktadır. İngilizce Hazırlık atlama sınavları, İngilizce muafiyet  sınavında başarılı olmak sadece ingilizce  bilmekle çözülebilecek bir problem  değildir.  İngilizce Hazırlık Atlama sınavı  , İngilizce muafiyet sınavı  , İngilizce yeterlilik  sınavları‘nda başarılı olmanın diğer bir yönü daha vardır buda bu sınavlarda sorulan soruların çözüm tekniklerini ve sınav taktiklerini  bilmektir İşte burada devreye biz gireriz.  Öğrencilere  İngilizce hazırlık atlama  sınavı yada diğer adıyla  İngilizce yeterlilik sınavı , İngilizce Muafiyet Sınavını  başarmanın  hem tekniği   hemde  bu iş için  gerekli olan eğitim verilir. Kanıtı yanlarında telefon numaraları da bulunan eski mezunlarımızdır . Onlara sorup öğrenebilirsiniz.
Işık Üniversitesi ( Proficiency ) İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı

Diğer Yazılar

Leave a Comment