Özel İngilizce Dersi

ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ İSTANBUL/BAKIRKÖY

Özel İngilizce Dersi Program İçeriği

1 – Özel İngilizce Dersi ( Birebir Özel İngilizce Dersi )
2 – Özel İngilizce Dersi ( 4 Kişilik Gruplarla Özel İngilizce Dersi )

 

1 – ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ( BİREBİR ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ): Özel ders birebir olarak her türlü verilir. Hiç bilmeyenden başlayan ve akademik sınava hazırlık dersine kadar  uzanan geniş bir yelpazede dersler mevcuttur. Birebir özel  ders alanlara, ders almak istedikleri gün ve saatleri serbestçe öğrencinin kendisinin belirlemesine izin verilir. Kaç ders verileceği, öğrencinin almak istediği dersin türüne ve akademik sınava hazırlanmak için ders alıyorsa hangi üniversitede sınav gireceğine ve almak istediği nota göre belirlenir. Verilecek olan  derslerin sayısında  elbette öğrencinin seviyesinin de önemli bir etken olacağı unutulmamalıdır.

2 – ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ( 4 kişiden oluşturulan Gruplarla ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ): Seviyeleri birbirine denk ve 4 kişiden oluşturulan gruplara katılarak da her tür İngilizce dersi alınabilir. Bu grupların eğitim kalitesini yükseltebilmek uğruna, grupları oluşturan öğrenci sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmış  ve ders alan öğrencinin lehine düzenlenmiştir. Zira, 4 kişiden oluşan grup derslerinde, öğrenciler anlamadıkları bir konu hakkında rahatça soru sorabilir ve ders veren hoca da öğrencilerle birebir ilgilenebilir.

 ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ için NEDEN BİZİ SEÇMEK GEREKLİ

  • Bizi ilk seçme nedeni, özel ders yada grup şeklinde verilen derslere katılan öğrencilere ”  SENET “  yapılmayışı olabilir. Ödemeler, ders alan öğrencinin ödeme planına uygun bir biçimde taksitle alınır.
  • Akademik sınavlara hazırlanmak için ders alan aday öğrencilere, normal bilgi beraberinde, sınav sırasında, soruları doğru ve daha hızlı yanıtlamalarına destek sağlayacak olan, ” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri ” bilgileri de verilir.
  • İngilizce öğrenmek için eğitim alanların çoğu,  en önemli unsurlardan olan, konuşma ve yazma gibi işlevlerde çok etkin bir rol oynayan ” kelime haznesini ” ihmal eder. Oysa, ne kadar çok kelime bilinirse, konuşmacı kendini ve anlatmak istediklerini o oranda iyi ve güçlü ifade eder. Bu nedenle, ders alan aday öğrencilere özel hazırlanmış kelime alıştırmaları verilir ve çalışmaları istenir. Öğrencilerin yapacakları çalışmalar yakından izlenir. Çalışmayanlar uyarılır.
  • Ne tür ders alınırsa alınsın, dersi veren öğretmeler işlerinde deneyimli ve uzmanlaşmış eğitmenlerdir.

Özel İngilizce DersiÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

  • Özel ders pahalıdır gibi bir şehir efsanesine takılmadan, İngilizce öğrenmeyi en kısa sürede ve kesinlikle olumlu bir sonuç alarak bitirmek isteyenlere, özel İngilizce dersi almaları tavsiye edilir. Özel ders alındığında, kalabalık gruplara oranla dersler üçte bir oranında kısalır ve daha çabuk biter. Bu nedenle, hesaplanırsa, kalabalık gruplarla yapılan dersler daha uzun sürdüğünden, toplam sürede, özel derse ödenen miktarla, diğer derse ödenen miktar açısından pek bir fark yoktur.
  • Özellikle, akademik sınavlara hazırlanan ve yüksek bir not elde etmek zorunda olan aday öğrencilerin, kalabalık gruplarla ders yaparak bu tür sınavlarda başarılı olması imkansız denecek kadar  zordur. Bu nedenle, tercih edilmesi gereken yöntem özel ders almak olmalıdır. Ielts için hazırlanan bir aday öğrencinin kalabalık gruplarla yapılan ne sonuç beklediği gerçekten merak edilecek bir konudur.