Toefl Hazırlık Kursu

TOEFL HAZIRLIK KURSU PROGRAMLARI

Toefl Hazırlık Kursu Program İçeriği

1 – Toefl Hazırlık Kursu ( Birebir Özel Toefl Hazırlık Kursu )
2 – Toefl Hazırlık Kursu ( 4 Kişilik Gruplarla  Özel Toefl Hazırlık Kursu )

TOEFL – TESTING OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE

TOEFL SINAVI SONUCU İLE YABANCI DİLLE EĞİTİM YAPAN ÜNİVERSİTELERİN HAZIRLIK SINIFINDAN MUAF OLABİLİR VE BİR SENE KAZANABİLİRSİNİZ.

 TOEFL KURSLARIMIZ

KURUMUMUZDA TOEFL KURSLARI İÇERİKLERİNİN FARKLI OLMASI NEDENİYLE TOEFL IBT ve TOEFL PAPER-BASED KURSLARI İKİ AYRI GRUP OLARAK YAPILMAKTADIR.

GRUPLAR EN ÇOK 4 ÖĞRENCİDEN OLUŞMAKTADIR.

 TOEFL IBT KURSU (TOEFL IBT = Internet Based TOEFL)

KURUMUMUZDA TOEFL IBT kursu iki ayrı MODÜL olarak uygulanmaktadır. Hangi modül sizin için en uygunsa o modülü tercih ediniz.

 

MODÜL 1: TOEFL IBT KURSU A GRUBU

 TOEFL IBT A GRUBU Upper-intermediate ve üstü öğrenciler için açılmaktadır ve doğrudan TOEFL sınavında başarılı olmayı amaçlamaktadır. Toplam 80 saattir.

GRUPLAR EN ÇOK 4 ÖĞRENCİDEN OLUŞMAKTADIR.

TOEFL IBT A GRUPLARI  İKİŞER  KİŞİLİK GRUPLAR HALİNDE DE AÇILABİLMEKTEDİR VE BU GRUPLARIN DERS GÜN VE SAATLERİ GRUP ÜYELERİNİN TALEPLERİNE GÖRE AYARLANMAKTADIR.

Bu program kısa süre içinde TOEFL sınavına girecek Upper-Intermediate ve üstü öğrenciler için uygundur

 MODÜL 2: TOEFL IBT KURSU B GRUBU

Bu kurs Intermediate Dil düzeyindeki öğrenciler için açılmaktadır ve toplam 130 saattir.

Bu program, TOEFL IBT sınav strateji ve teknikleri ni çok sayıda alıştırma ile öğreterek öğrencileri TOEFL sınavına hazırlamanın yanı sıra Upper-intermediate dil becerilerini de kazandırmayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bilindiği üzere, Upper –intermediate düzeyine ulaşmamış öğrencinin TOEFL sınavına girmesi zaman ve para kaybından başka bir şey değildir.

 TOEFL IBT B GRUPLARI EN ÇOK  4  ÖĞRENCİDEN OLUŞMAKTADIR.

İKİ KİSİLİK ÖZEL TOEFL IBT B GRUPLARI DA OLUŞTURULABİLMEKTEDİR. BU GRUPLARIN DERS GÜN VE SAATLERİ GRUP ÜYELERİNİN TALEPLERİNE GÖRE AYARLANMAKTADIR.

Kalabalık sınıflarda Konusma ve Yazma becerilerinin öğrencilere istenildiği gibi kazandırılamadığı gerçeği göz önüne alınarak ve de IELTS ve TOEFL IBT sınavlarının her ay alınabilmesi doğrultusunda farklı sınav tarihleri alan oğrencilerin egitim taleplerini karşılanabilmesi için sınıflarımızı küçük gruplara böldük. Sonuçta, ilk verilere göre sınav sonuçlarinda ciddi bir başari yukselmesi gozlemledik. Amacımız, öğrencilerin gereksinim duyduğu öğretim hizmetini talep ettikleri süreçte ve kalitede verebilmektir.İKİ kişilik özel grupların program içeriği ve fiyatı için lütfen (NETDİL İNGİLİZCE DİL KURSU 0 212 572 74 14 VEYA 0 212 572 00 34 NUMARALARINI  arayın.

 TOEFL EXAM A ve B GRUP PROGRAMLARINDA EN AZ 3 ADET FULL TOEFL IBT TESTI SINIFTA YAPILMAKTADIR.

 TOEFL KURSLARI öZEL DERS (ONE-TO-ONE) olarak ta verilebilmektedir.

 Kurumumuzda TOEFLKURSLARI en az 10 yıl öğretim deneyimli, TOEFL eğitiminde uzmanlaşmış ve de Master ve/veya Doktora diplomalarına sahip öğretim görevlilerince verilmektedir.

 TOEFL PAPER BASED KURSU

TOEFL PAPER BASED KURSU sadece üç kişilik özel gruplar halinde verilmektedir.

TOEFL PAPER BASED 17 OCAK OCAK 2009 snavları için kayıtlar devam etmektedir.

 

 TOEFL:

 TOEFL sınavı İngilizce’den başka bir ana dile sahip olanların İngilizce seviyesini ölçen yetkin bir sınav türüdür. Merkezi New Jersey de bulanan ETS tarafından düzenli bir şekilde dünyanın pek çok yerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. TOEFL dünya genelinde yaklaşık 6.000 eğitim kurumu tarafından herhangi bir eğitim programını İngilizce takip edebilme kriteri olarak kabul edilir. TOEFL sadece eğitim veren kurumlar tarafından değil ülkemizde de dahil olmak üzere yine birçok kurum ve kuruluşun İngilizce Yeterlilik Belgesi konumundadır.

 İşte bu nedenlerle TOEFL’dan iyi bir skor almak İngilizceniz konusunda genel anlamda bir fikir oluşturur.Ve bu sayede TOEFL birçok kapıyı sihirli bir biçimde aralar.

 Şimdi TOEFL skorunuzla daha fazla kapıyı açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yetkin eğitim kadromuzla,en güncel bilgi birikimimizle ve yılın her zamanı verdiğimiz TOEFL sınavlarımızla artık TOEFL eğitimi almak. TOEFL’u sizin için sorun olmaktan çıkartıyoruz.

 • TOEFL Nedir?:


TOEFL Testi farklı formatlarıyla dikkat çeken bir sınav türüdür. Bu formatlar kısaca; Paper-based Test (PBT), Computer-based Test (CBT) ve Internet-Based Test (IBT) dir. TOEFL kişilerin üniversite veya kolejde veya iş hayatlarında İngilizceyi bir bağlantı aracı olarak kullanıp kullanamadıklarını, konuşma ve diğer dil unsurlarının ne düzeyde olduğunu ölçen bir sınav türüdür.

 TOEFL (PBT and CBT) sınavı 4 section’dan oluşur, her biri sizin: Listening, Structure, Reading ve Writing alanlarındaki kapasiteniz ölçer. TOEFL (iBT) diğer 2’sinden farklı olarak konuşma seviyenizide test eder ki bu bölüm için structure diğer iki TOEFL Testi’nden farklı olarak sınavdan çıkarılmıştır.

 • Kimler Katılabilir?:

TOEFL’a İngilizce seviyesi ileri düzeye ulaşmış öğrencilerin katılabilir. Herhangi bir yaş milliyet veya cinsiyet ayrımı yoktur. TOEFL Üniversitelerine yabancı dilde devam edecekler, yurtdışında eğitim alacaklar, yüksek lisans ve master programlarına katılacaklar, bankacılardan tıbbi mümessilliklere kadar ki çok büyük bir yelpazede çalışan beyaz yakalılar tarafından talep gören ve statü-maaş artışına neden olan bir sınavdır.

 • Amaç:

TOEFL Hazırlık Programı herkes için farklılık göstermiş olsa da, genel olarak, İngilizce’nin doğru ve etkin kullanıldığını ispat etmeye yarar. TOEFL, kişinin kişisel gelişiminde geldiği noktaya değer katarak, iş ve eğitim piyasasında bilinen değerinin daha iyi algılanmasına sebebiyet vereceğinden, asıl mesleğinin önüne geçmeden kişinin mesleğindeki olası başarısını ispat etme şansı tanır. Aynı durumu, eğitim almaya devam eden öğrenci ve adayları için de özetleyebiliriz. Bu sayede TOEFL’un eğitim ve iş çevresinde sonsuz kolaylıklar sağladığı ve kişiye kapılar açtığı kesindir.

 • Ne Kazandırır?:

TOEFL, sadece okuyup anlayacağınız bir İngilizce değil, aynı zamanda İngilizce yazışmalarınızı formal formatta yürütebileceğiniz; ifadelerinizde hakim bir uslüp kullanabileceğiniz; ele aldığınız konunun içeriğine göre ana fikrinizi rahatlıkla örnekleri ile birlikte karşı tarafın ilgisine sunabileceğiniz bir yazım dili geliştirmenize olanak sağlar ve dahası, konuşma pratiğinizi şu ana kadarki en iyi noktaya getirir.

 • İçerik:

TOEFL, çeşitli eğitim programlarında farklı saatlerde ama aynı genel mantıkla, 90 ders saatin altında olmamak kaydıyla, sadece orta üzeri İngilizce seviyesi ve daha ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip olan kişilerin katılımına açık bir sınavdır.

 TOEFL’da, öğrenci Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma olmak üzere 4 ayrı bölümden akademik olarak test edileceğinden bu bölümler, aynı hafta içerisinde birlikte alınır ki bu sınavın da tek oturumda uygulanmasından dolayı parçalanmış şekilde ele alınan eğitim sistemlerine göre en idealidir.

 TOEFL’da, öğrencilerin her türlü olabilecek eksiklikleri ve deneyimsizlikleri göze alınarak hazırlanan programların tamamı yabancı uyruklu eğitmenler gözetiminde uygulanmaktadır.

 TOEFL Hazırlık Programlarında, eğitimler içerisinde özetle bölüm çalışmaları, kelime çalışmaları kelime kökleri, soru tipleri çalışmaları, kısayollar ve teknik-taktik çalışmaları; ayrıca gerçek test soruları değerinde piyasada hiçbir örneğine denk gelemeyeceğiniz özgün soru çalışmaları ve full testler bulunmakta ve uygulanmaktadır.

 • Hangi Seviyede Sınava Girmeliyim?:

TOEFL IBT sınavına hazırlanmak için adayların Upper-Intermediate veya üstü düzeyde Genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gereklidir.

 TOEFL IBT Sınavı için adayların mutlaka profesyonel bir destek almaları sınav taktikleri, sınav tekniği ve içeriğinin bilinmesi açısından önemlidir.. . Unutmayın yeni TOEFL’da okuma bölümünün dışında kalan diğer bölümlerin bireysel çalışma ile sonuçlandırılması güçtür.

 . TOEFL hazırlık sınıflarımızda bilgisayar ortamının dışında klasik eğitim yöntemi olan materyeller üzerinde eğitim kullanılmaktadır ve bunun için, TOEFL sınavlarında sorulan benzer konular üzerinde pratik yapılır.

 • Nerede ve Ne Zaman TOEFL Sınavı Alabilirim?

TOEFL Testi farklı formatlarda farklı bölgelerde uygulanmaktadır. TOEFL IBT Sınavı’na İstanbul, Ankara, İzmir, Bingöl, Konya, Adana, Eskişehir, Samsun, Isparta, İzmit, Antalya ve Kayseri şehirlerinde girilmektedir. Daha önceden belirlenmiş gün ve saatler dışında sınava girmek mümkün değildir. TOEFL için aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak veya bir telefonla ETS’ye ulaşarak genel bilgi alabilir ve TOEFL için sınav kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz.

 

 

Diğer Yazılar