Yabancı İngilizce Öğretmeni ve Türk İngilizce Öğretmeni

Yabancı İngilizce Öğretmeni ve Türk İngilizce Öğretmeni Hakkında

Yabancı İngilizce Öğretmeni ve Türk İngilizce Öğretmeni Konusu 

 

1 – İngilizce Öğretmeni ( Bireysel – Kişiye Özel – İngilizce Öğretmeni )
2 –
İngilizce Öğretmeni ( 4 kişilik gruplara  – İngilizce Öğretmeni )

Yabancı İngilizce Öğretmeni ve Türk İngilizce Öğretmeni

Toplum içerisinde son zamanlarda yayılan yanlış bir kanıya işaret edilmesi gerekir. İngilizce özel ders alanların bir kısmı yabancı İngilizce  öğretmeninden ders almanın kendilerine daha fazla yararlı olacağını sanmakta ve özel İngilizce için yabancı İngilizce öğretmeni’ne yönelmektedir .
Bu çok yanlış bir karardır . Özellikle ilk İngilizce öğrenenlerin karşılarındaki yabancı bir İngilizce öğretmeninin kendilerine İngilizce derslerini İngilizce olarak anlattığını bir düşünün . Hiç İngilizce bilmeyen biri  İngilizce anlatılan daha doğrusu hiç bilmediği bir dilde anlatılan bu dersten ne anlayabilir ki ? Size İngilizce anlatılan İngilizce dersinde sıfat, özne, isim gibi gramatik kelimelerin İngilizce anlatıldığını varsayın . Bu gramatik kelimelerin İngilizcesini nasıl bilebilirsiniz ? Bu çok yanlış bir kanı yanlış bir fikir . Yabancı İngilizce öğretmeninin İngilizce öğrenenlere yararlı olabilmesi için İngilizce öğrenenlerin seviyesi hiç olmazsa pre-intermediate dediğimiz seviyede olmalıdır. Bu seviyede ve daha üst seviyede olanlar ancak o seviyeye gelene kadar öğrendikleri ve aşina oldukları kelimeleri duyarak yabancı İngilizce öğretmeninin ne dediğini ancak bir nebze anlayabilir.
Elbette yabancı İngilizce öğretmeni ile İngilizce çalışmak yararlıdır ama sadece belli bir aşamaya geldikten sonra öğrendiklerinizi uygulamak için . Yoksa hiç bir şey bilmeden yabancı İngilizce öğretmeni ile yapılan çalışmalar faydadan daha çok zarar verebilir ve sizi İngilizce dilinden ve öğrenme isteğinden soğutabilir.
Intermediate denilen orta İngilizce seviyede ve daha üstü olan upper-intermediate ve advance seviyelerinde yabancı İngilizce öğretmeni ile yapılan çalışmalar yararlı olabilir ama hemen bir konuda dikkat edilmesi gereken şey ise yabancı İngilizce öğretmeni diye ders alınan kişinin gerçekten İngilizce öğretmeni olması gerekir. Yoksa Türkiyeye çalışmaya gelmiş ve Türk insanının bu zayıflığından yararlanarak yabancı İngilizce öğretmeni niteliğine bürünmüş  kişilerden alınan derslerin hiç bir yararı olmaz.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment